PIĘĆ KROKÓW DO LEPSZEJ SYLWETKI

Po ciąży nie czuję się tak silna fizycznie i atrakcyjna jak przed nią. Czułam, że moje ciało stanie się inne niż przed ciążą, kiedy regularnie ćwiczyłam – tak też się stało. Przez ostatni czas moja aktywność fizyczna była raczej minimalna, ograniczała się do spacerów z córeczką i psem. Pewnie każda z Was to zna… Efekt? Mała wytrzymałość oraz brak sił i oczywiście moja sylwetka baaaardzo się zmieniła… Walkę o powrót do formy, zaczęłam sama. Szybko okazało się, że macierzyństwo i praca, którą wykonuję, nie sprzyja wywiązywaniu się z założonego przeze mnie planu działania. Jest wręcz odwrotnie – pozwala uciec w stronę wymówek. 

„Jeśli chcesz – znajdziesz sposób. Jeśli nie chcesz – znajdziesz powód” – pomyślałam : Ja chcę!!!

Postanowiłam oddać się w ręce specjalistów Wiedziałam, że ekipa @Fizjobell stanie na wysokości zadania i holistycznie spojrzy na moje zdrowie, formę, ciało i ułoży plan realizacji mojego celu. W pierwszej kolejności zawsze stawiam na zdrowie więc umówiłam się do fizjoterapeuty  – Justyny Żyły na konsultację.

Wizytę w gabinecie fizjoterapeuty mogę podzielić na trzy etapy:

  1. Konsultację i diagnostykę stanu zdrowia.
  2. Dobór odpowiednich ćwiczeń do aktualnego stanu zdrowia i formy.
  3. Konsultacje dotyczącą zabiegów modelowania sylwetki i wybór odpowiedniego zabiegu do moich potrzeb i oczekiwań.

Krok pierwszy: Motywacja – konsultacja i diagnostyka, która wiąże się z dokładnie przeprowadzonym wywiadem i oceną mojego stanu zdrowia, łącznie z badaniem postawy i siły mięśniowej. Podczas ciąży ułożenie odcinka lędźwiowego kręgosłupa, bioder znacznie się zmieniło – niestety pojawiły się bóle odcinka lędźwiowego kręgosłupa, a już po ciąży doszły bóle odcinka piersiowego (noszenie córki) oraz zmiana postawy i widocznie zaokrąglone plecy.

Moim kolejnym zmartwieniem są utrzymujące się, jeszcze po ostatnich dniach ciąży, obrzęki nóg. Justyna odrazu zwróciła na nie uwagę.

Krok drugi: Działamy Zabieg: Terapia manualna mojego kręgosłupa, następnie drenaż limfatyczny.

Na początku fizjoterapeutka dokładnie zmierzyła obwody mojego ciała, a następnie wykonała zabieg.

Justyna tłumaczy:

„ Terapia manualna to jedna z metod fizjoterapii.  Naturalna i nieinwazyjna terapia dolegliwości bólowych kręgosłupa. Efekt to prawidłowe ustawienie kręgów i przywrócenie równowagi mięśniowej.”

„Drenaż limfatyczny to zabieg który pobudza krążenie krwi i limfy w ciele. Dzięki specjalnym technikom masaży, chłonka usuwana jest z przestrzeni między tkankowych i jednocześnie usprawnia się jej przepływ. Finalnie widocznie redukuje się obrzęk, obwód nóg i cellulit wodny widocznie zmniejsza się. Zabieg jest całkowicie bezbolesny.”

Krok trzeci: zabiegi modelujące sylwetkę. Od zawsze doceniam masaże i ich wpływ na maje ciało. W tym przypadku postanowiłam również skorzystać z ich pomocy.

Dowiedziałam się, że takie masaże przynoszą najlepsze efekty, kiedy techniki i sposób wykonania jest indywidualnie dobierany dla każdej osoby. Już wiem, że w moim przypadku, bez uruchomienia przepływu chłonki efekt byłby mniejszy i krótkotrwały.

Masaż antycellulitowy będzie wykonywany na brzuch, biodra, pośladki i uda . O skuteczności jego działania, napiszę  po skończeniu całej serii masaży.

Krok czwarty: Plan Treningowy.

Na wizycie dowiedziałam się, że nie mam żadnych przeciwskazań do podjęcia aktywności fizycznej. Do wyboru miałam całą gamę ćwiczeń grupowych lub treningi personalne. W wyborze ćwiczeń zawsze pamiętajmy o ustaleniu celu i planu działania!

Za radą Justyny postanowiłam zapisać się na Aerial Hoop – czyli taniec w kole. Taki trening kształtuje całą motorykę naszego ciała: siła, wytrzymałość, zwinność, gibkość i dodatkowo kształtujemy sylwetkę. Ciekawsza forma fitnessu połączona z tańcem i „fruwaniem” w powietrzu. Jestem po dwóch zajęciach i już teraz mogę Wam powiedzieć, że jest super! Tu znajdziecie @PlanZajęć, które odbywają się w @Fizjobell .

Krok piąty.

W ramach wydarzenia  „Sprawnie i zdrowo vol. 2” poszłam do Poradni Moc Odżywiania, w której spotkałam się z jej właścicielką, dietetykiem klinicznym Moniką Bocian – Sztyber. Celem wizyty w poradni @MocOdżywiania było profesjonalne badanie składu ciała, czyli sprawdzenie, w jakim stanie jest mój organizm po okresie ciąży oraz 7 – miesięcznego karmienia piersią.

O tym, dlaczego warto wybrać się od czasu do czasu do sprawdzonej Pani dietetyk, opowiem Wam w kolejnym poście, pt. „Jesteśmy tym co jemy”.

1 Comment

  1. […] poprzednim wpisie ( http://www.noriskmakeup.pl/piec-krokow-do-lepszej-sylwetki/) obiecałam Wam napisać moje wrażenia z masażu modelującego Confer […]

Dodaj komentarz